A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: models/Publishmodel.php

Line Number: 299

Blog

BLOGŞaşkınbakkal Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Anadolu yakasında,Kadıköy-Bostancı arasında bir semttir.Bir söylentiye göre henüz yerleşimin çok az olduğu bir dönemde burada bir bakkal dükkanı açılmış, civardan denize girmek için gelenler bu tenha yerdeki bakkal dükkanının iş yapmayacağını düşünerek,dükkan sahibi esnafa Şaşkınbakkal yakıştırmasını yaparlar.
Zamanla yörede yerleşim yoğunlaşınca semt Şaşkınbakkal ismiyle anılmaya başlanır. 

Şaşkınbakkal adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

Sütlüce Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Avrupa yakasında,Halıcıoğlu-Kasımpaşa-Silahtar arasında,Haliç kıyısındadır.Bizans döneminde küçük bir köy olan semtte (Sut membat köyü) bronzdan yapılmış ve göğüslerinden su akan bir kadın heykeli varmış.Sütlerinin bol olması için yeni doğum yapan kadınlar tarafından ziyaret edilirmiş bu yüzden semte Sütlüce adı verildiği söylenmektedir.

Sütlüce adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sarıyer Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Avrupa yakasında,Yenimahalle-Anadolukavağı-Kilyos arasında,boğaz kıyısındadır. İsmi hakkında çeşitli söylentiler vardır.Vaktiyle buradayaşayan Sarı-Baba isimli bir dervişten geldiği anlatıldığı gibi,yörenin topraklarının sarı olduğu için bu ismin yakıştırıldığı da söylenmektedir.

Sarıyer adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pendik Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Anadolu yakasında,Marmara denizi kıyısında ,Kartal-Tuzla arasındadır. Antik dönemdeki adı Pantikhion'dur.(Latince Pantichium = Tersane) isim zamanla Pendik şeklini almıştır.

Pendik adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Maslak Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Kentin Avrupa yakasında ,Levent-Hacı Osman bayırı arasındadır. Kente Büyükdere deki bentlerden künklerle getirilen suyun dağıtım ve denetiminin yapıldığı yer olduğundan bu isimle anılmaktadır.

Maslak adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

BAĞIŞ KURUMLARI

Yardımda Bulunabileceğiniz Hayır Kurumlarından Dilediğinizi Seçip Bağışınızı Yapabilirsiniz.