A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: models/Publishmodel.php

Line Number: 299

Blog

BLOGAdak Adadım

Adak Adadım

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2015. Saati: 14:35 12 Yorum

Adakadadim.com Türkiye'nin ilk ve tek online adak platformudur.


Adak,kurban,şükür kurbanı veya akika kurbanı kesmek için artık mezbaha aramanıza gerek yok.


Kesmek istediğiniz hayvanın türüne,kilosuna ve bütçenize göre seçim yaptıktan sonra ödemeyi gerçekleştirin.

Daha sonra bağışta bulunmak istediğiniz resmi hayır kurumlarından istediklerinizi seçebilir veya dilediğiniz parçaya böldürerek ''yalnızca İstanbul içi'' istediğiniz adrese teslim edilmesi için adresi bizimle paylaşarak hijyenik ve paketlenerek hazırlanmış etlerinizin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.                                                   


Kesim işlemi başlamadan uzman kesimhane ekibimiz tarafından ister sesli ister görüntülü aranarak vekaletiniz alınır ve islami usullere uygun kesim işlemini telefonunuza gönderilecek video ile canlı olarak izleyebilirsiniz. Sms aracılığıyla da bilgilendirilirsiniz.


Resmi hayır kurumlarına bağışlarınız ulaştıktan sonra bağış makbuzunuz sizlere iletilir ve kurumlar tarafından bilgilendirilirsiniz.

Kurban Nedir? Adak Nedir?

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2015. Saati: 14:35 12 Yorum

Kurban; yakınlaşma demektir. Allah'a yaklaşmak hissiyle, Allah'ın verdiği mallardan ve rızıklardan, kurban edilmesi mümkün olan bir hayvanı ona bağışlamak anlamındadır.

Muhtaç olan kimselerin karnının doyması, çouluk çocuğun et yemesi gayesiyle birden çok sevap işlemek için yapılan bir ibadettir. Allahın rızası ile gerçekleştirilen kurban, evinize bereket getirir. yoksulların karnı doyar, yetimlerin yüzü güler.  Sevabı çok büyük olan Allah rızası için kesilir.

Adak; Bir müslümanın sorumlu olmadığı halde, farz yahut vacip cinsinden bir ibadeti yapacağına dair Allah'u tealaya söz vermesidir. Bu dileği gerçekleşen bir müslüman için eğer söz verdiyse farz haline gelmiştir.  

Adak adayan kişi için bir adaklık kurban kesmek bir borçtur, az ada tez öde, diye bir deyim de adak adama usulünün çabuk yerine getirilmesi mesajı ile söylenmiştir.

Kurbanı Kimler Kesebilir ?

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2015. Saati: 14:35 12 Yorum

Kurban, davar (koyun, keçi), sığır (manda, inek, dana, öküz, boğa) veya deveyi, Kurban bayramının ilk üç gününde, kurban niyeti ile kesmek demektir. 

Kurban, vacib vazifesini yerine getirerek sevaba kavuşmak için kesilir. Mukim olan, akıllı, büluğa ermiş, hür ve Müslüman erkeğin ve kadının, ihtiyaç eşyasından fazla nisap miktarı malı veya parası varsa, Kurban bayramı için niyet ederek, belli günlerde, belli bir hayvanı kurban kesmeleri vacib olur. 

Dinen karı kocadan hangisi zengin ise kurbanı o keser, ikisi zengin ise ikisi de keser, ikisi de fakir ise ikisi de kesmez. Fakir kurban kesmek zorunda değildir ama keserse çok sevap olur.

BAĞIŞ KURUMLARI

Yardımda Bulunabileceğiniz Hayır Kurumlarından Dilediğinizi Seçip Bağışınızı Yapabilirsiniz.