A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: models/Publishmodel.php

Line Number: 299

Blog

BLOGLevent Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Kentin Avrupa yakasındadı, Beşiktaş-Ortaköy-Maslak arasındadır. Osmanlı Padişahı III Selim döneminde ,Nizam-ı Cedid askerleri için kurulan Levend kışlası semte adını vermiştir.

Levent adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kuzguncuk Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Boğazın Anadolu kıyısında Üsküdar-Beylerbeyi arasındadır.Bizans dönemindeki ismi Khrysokeramos'dur.(Bizans İmparatoru İustinios tarafından yaptırılan yaldızlı kiremitleri ile ünlü kilisenin adıdır.) Fatih Sultan Mehmet döneminde buraya yerleşen Kuzgun Baba adlı bir erenden dolayı bu isimle anıldığı sanılmaktadır.
 

Kuzguncuk adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kasımpaşa Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Avrupa yakasında Haliç kıyısında,Beyoğlu-Hasköy-Şişli arasındadır. Kanuni Sultan Süleyman'ın vezirlerinden Güzelce Kasımpaşa'nın Padişah tarafından burada oturmayla görevlendirilmesi dolayısıyla semt Kasımpaşa ismini almıştır. Güzelce Kasım paşa semte yaptırdığı cami (Cami-i Kebir),medrese ve diğer eserlerle yöreyi kalındırmıştır.

Kasımpaşa adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kanlıca Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Boğazın Anadolu kıyısında Çubuklu ile Anadoluhisarı arasındadır. Antik çağdaki adı Phriksulimen'dir. Osmanlıların İstanbulu almalarından önce burada Kangılı diye bilinen bir Türk boyunun yerleştiği sanılmaktadır.Bazı eski vakfiyelerde Kanglıcak diye sözedilmektedir.İsmin zamanla Kanlıca'ya dönüştüğü söylenmektedir

Kanlıca adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kandilli Adak ve Kurban Kesim

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2016. Saati: 14:35 12 Yorum

Boğazın Anadolu kıyısında , Vaniköy ile Anadoluhisarı arasındadır. Antik çağdaki adı Ekhaia'dır. Zaman zaman Göksu'dan deniz yolu ile saraya dönen padişahlar için yakılan kandillerden yada IV.Murat ın Revan seferinden dönüşünde bu semtteki köşkte doğan şehzadesi Mehmet için yedi gece yakılan kandillerden dolayı semte Kandilli köy adı verilmiş,zamanla Kandilli şeklini almıştır.
 

Kandilli adak ve kurban ihtiyacını karşılamak ve sizlere yardımcı olmak için www.adakadadim.com'u ziyaret ederek detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

BAĞIŞ KURUMLARI

Yardımda Bulunabileceğiniz Hayır Kurumlarından Dilediğinizi Seçip Bağışınızı Yapabilirsiniz.